PDF Drukuj Email
Pierwsza komunia - Artykuł

PIERWSZA KOMUNIA - ATRAKCJE NA PRZYJĘCIA

 

Dzień pierwszej komunii świętej poprzedzają długie przygotowania do bliższego spotkania z Bogiem. Rodzice zazwyczaj wcześniej rezerwują odpowiednie lokale, atrakcje na przyjęcie komunijne, później wybierają stroje, itp., aż do momentu finalnego dnia – Pierwszej komunii Św. dziecka.

Po uroczystej Mszy św., rodzice zabierają całą zaproszoną rodzinę na poczęstunek. Bardzo często catering zapewnia firma z zewnątrz lub wybrana restauracja. Wszyscy chcieliby zamienić ze sobą przynajmniej po kilka słów.

Kilkadziesiąt gości, prawie połowa to dzieci, i co dalej?

W tym miejscu należałoby zakończyć pisanie tego scenariusza. Kontynuując, nie wyobrażam sobie braku planu zajęcia dla dzieci. Wybrane miejsca przyjęć komunijnych dają nam różne możliwości na wypełnienie wolnego czasu dzieciom.

Jeśli przyjęcie komunijne zostało zaplanowane w domu to trudno będzie o jakieś dodatkowe pomieszczenie dla dzieci, zostaje nudny czas spędzony z dorosłymi lub przy dobrej pogodzie możliwość spędzenie go na ogrodzie.

Przyjęcie komunijne w lokalu daje nam więcej możliwości. Zazwyczaj jest tam dodatkowa sala lub przyjęcie odbywa się na jednej dużej sali, co daje nam dużą przewagę nad przyjęciem w domu. Często lokale lub restauracje mają duży parking, nieco zieleni, którą również można wykorzystać.

Pisząc o zorganizowanym czasie dla dzieci, miałem na myśli czas spędzony w towarzystwie sprawdzonych artystów lub animatorów, którzy dostarczą dzieciom jak i dorosłym niezapomnianych wrażeń a przy tym będą się świetnie bawić.

Najczęstszym polecanym przez nas artystą na przyjęcie komunijne jest Klaun Fred ze swoim bogatym programem i profesjonalnym nagłośnieniem. Oferujemy również animatorów do malowania twarzy, itp.